SPOTKANIE WIGILIJNE W 1.OŚRODKU RADIOELEKTRONICZNYM

Uroczystość  zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Marszałka Senatu Pana Stanisława KARCZEWSKIEGO, Ministerstwa Obrony Narodowej, Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych,  władze  Powiatu i Gminy Grojec, przedstawiciele władz lokalnych, służb mundurowych, środowisk kombatanckich, instytucji kulturalnych i urzędów, dyrektorzy szkół byli dowódcy  jednostki,  harcerze oraz żołnierze i pracownicy RON naszej jednostki, zaproszeni goście. W tak szczególnym dniu nie mogło też zabraknąć przedstawicieli duchowieństwa w osobach Proboszcza Parafii św. Mikołaja w Grójcu  Ks. Zbigniewa SUCHECKIEGO oraz  Proboszcza Parafii  Narodzenia NMP w Pieczyskach ks. Prałata Stefana KAZULAKA.

Dowódca płk Andrzej KOZERA witając  gości oraz żołnierzy i pracowników RON złożył wszystkim serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne . Swoim podwładnym podziękował  za trud i wysiłek, jaki włożyli w wypełnianie zadań służbowych, a także  sukcesów    w nadchodzącym Nowym Roku.  Następnie wszyscy zebrani odśpiewali kolędy. Po odczytaniu Ewangelii przez mł. chor. Łukasza MIELCZARKA, ks. Zbigniew SUCHECKI wygłosił Słowo Boże i  pobłogosławił opłatek. Przedstawiciele  harcerzy Hufca ZHP Grójec przekazali Dowódcy 1. ORel symboliczne Betlejemskie Światełko Pokoju. Uroczystość dopełniły wzajemne życzenia składane podczas dzielenia się opłatkiem. Świąteczną atmosferę umilały kolędy i pastorałki wykonane  przez  zaproszoną  Kapelę Góralską  “HAJDUK” ze Szczyrku.