Ogłoszenia duszpasterskie 31.03.2019

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 31.03.2019

  1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Laetare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości
  2. W środę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta w piątek przed Mszą św. o godz. 12.00 i 18.00
  4. W przyszłą V niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. mjr Wojciech KUŁAK. Porządek rekolekcji: w niedzielę nauka rekolekcyjna na wszystkich Mszach św., w poniedziałek i wtorek – Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 12.00 i 18.00. W czasie rekolekcji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania
  5. Także w przyszłą niedzielę przed każdą Mszą św. zapraszamy do modlitwy wypominkowej w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach
  6. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 12.30 i 17.30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 11.30
  7. W Wielkim Poście pragniemy pomagać potrzebującym, dlatego prowadzimy zbiórkę produktów żywnościowych oraz ofiar pieniężnych, które jako dar wielkopostny możemy składać pod amboną

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia