Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2019

II NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 28.04.2019

 1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas
 3. Naszą modlitwą otaczamy dzisiaj wszystkich kierowców. Zachęcamy, aby każdą podróż rozpoczynać od modlitwy i wezwania orędownictwa św. Krzysztofa
 4. We wtorek 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Zapraszamy na Msze święte o godz. 12.00 i 18.00. W tym dniu swoje święto będzie obchodzić 42 Baza Lotnictwa Szkolnego. Msza św. pod przewodnictwem JE Ks. Bp Piotra TURZYŃSKIEGO w intencji żołnierzy i pracowników Resortu Obrony Narodowej zostanie odprawiona
  w kompleksie 42 BLSz o godz. 12.00
 5. Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej:
  • Nabożeństwo w dni powszednie: od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00
  • w soboty tylko po Mszy św. o godz. 12.00
  • w Niedzielę i święta o godz. 17.30
 6. 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, w tym dniu na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy się modlić o rychłą kanonizację bł. ks. mjr Bolesława Strzeleckiego, kapelana wojskowego, który całe swoje kapłańskie życie związał z Radomiem a w 1939 roku otaczał opieką duszpasterską nasz Kościół Garnizonowy. Był nazywany Radomskim św. Franciszkiem. W tym dniu przypada 78 rocznica Jego męczeńskiej śmierci w obozie koncentracyjnym Auschwitz
 7. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 13.00. Mszy św. będzie przewodniczył JE Ks. Bp Henryk TOMASIK. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym. Z racji na przypadający pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. przed każdą Mszą św. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy celebrować uroczystości odpustowe ku czci św. Stanisława Bpa patrona naszej Parafii Wojskowej. Mszy św. dziękczynnej w intencji Parafian i wszystkich, którzy modlą się w naszej wojskowej świątyni będzie przewodniczył ks. kan. dr Jan DOHNALIK – Kanclerz Kurii Ordynariatu Polowego. Parafian i gości serdecznie zapraszamy na te uroczystości

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia