Ogłoszenia duszpasterskie 24.03.2019

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24.03.2019

  1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana
  2. W poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św. w naszym kościele o godz. 12.00 i 18.00
  3. W środę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  4. W sobotę o godz. 18.00 w Katedrze Radomskiej będzie celebrowana Msza św. w intencji żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego, którzy w niedzielę 31 marca o godz. 12.00 na  Placu Corraziego złożą uroczystą przysięgę wojskową
  5. W V niedzielę Wielkiego Postu – 7 kwietnia zapraszamy na  rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. mjr Wojciech Kułak – proboszcz Parafii Wojskowo – Cywilnej w Braniewie
  6. 12 kwietnia 2019 r. odbędzie się kolejna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej pod hasłem „Kościół XXI wieku”. Do wyboru jest 5 tras o długości od 40 do 50 km. Wyruszamy z Katedry Radomskiej do Sanktuarium w Skrzyńsku. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 19.00, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Piotr Turzyński. Rozprowadzanie pakietów uczestnika od godz. 17.00 w salce parafialnej i przedsionku katedry. Rejestracja pątników na stronie internetowej: https://www.edk.org.pl/
  7. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 12.30 i 17.30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 11.30
  8. W Wielkim Poście pragniemy pomagać potrzebującym, dlatego prowadzimy zbiórkę produktów żywnościowych oraz ofiar pieniężnych, które jako dar wielkopostny możemy składać pod amboną

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia