Ogłoszenia duszpasterskie 23.12.2018

IV NIEDZIELA ADWENTU – 23.12.2018

  1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże Narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie
  2. W poniedziałek  zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00. Nie będzie Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00
  3. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy świętej sprawowanej o północy z poniedziałku na wtorek, którą odprawimy w intencji Parafian i wszystkich gości. O godz. 23.30 zapraszamy na ostatnią nowennę do Dzieciątka Jezus. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy, której niech towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd
  4. Msze Św. w Uroczystość Narodzenia Pańskiego będą w naszym kościele odprawiane o godz.: 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30
  5. 26 grudnia w święto św. Szczepana – pierwszego męczennika Msze św. będą celebrowane w porządku niedzielnym
  6. W czwartek w liturgii Kościoła obchodzimy święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty a w piątek święto św. Młodzianków Męczenników
  7. W przyszłą niedzielę w liturgii Kościoła wspominamy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
  8. Przy wyjściu z Kościoła możemy nabyć pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Jest także możliwość zaopatrzenia się w kalendarze Ordynariatu Polowego WP

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia