Ogłoszenia duszpasterskie 20.01.2019

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.01.2019

 1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata
 2. W dzisiejszą niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy na koncert noworoczno – kolędowy. Koncert będzie inauguracją Roku Stanisława Moniuszki  w Radomiu w 200. rocznicę urodzin wielkiego mistrza oraz podsumowaniem Ogólnopolskiego projektu Roberta Grudnia „Zrozumieć Niepodległą” 1918 – 2018. W programie usłyszymy kolędy oraz pieśni i arie Stanisława Moniuszki
 3. W poniedziałek obchodzimy 28 rocznicę przywrócenia Ordynariatu Polowego w Polsce. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną o godz. 12.00
 4. W poniedziałek obchodzimy również Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętych o godz. 12.00 i 18.00
 5. W środę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 6. Zakończyliśmy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary na potrzeby naszej Parafii. Msza św. w intencji wszystkich, którzy przyjęli tegoroczną kolędę zostanie odprawiona w poniedziałek 21 stycznia o godz. 12.00
 7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • W poniedziałek – św. Agnieszka, dziewica, męczennica
 • W czwartek – św. Franciszek Salezy, biskup Genewy w Szwajcarii, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy
 • W piątek – św. Paweł Apostoł, nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan
 • W sobotę – święci Tymoteusz i Tytus, towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia