Ogłoszenia duszpasterskie 18.08.2019

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.08.2019

 1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele
 2. W środę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 3. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości
 4. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • wtorek – św. Bernard, cysters, opat i piewca chwały Maryi
 • środa – św. Pius X, papież, realizator hasła: odnowić wszystko
  w Chrystusie
 • czwartek – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi
 • sobota – św. Bartłomiej, Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach
  i Armenii, męczennik

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia