Ogłoszenia duszpasterskie 14.07.2019

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.07.2019

  1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii
  2. W środę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  3. W czwartek 18 lipca w Radomiu odbędą się wojewódzkie obchody święta Policji Garnizonu Mazowieckiego z okazji 100 lecia powstania Policji Państwowej. O godz. 12.00 zapraszamy na uroczystą Mszę św. w intencji Policjantów Garnizonu Mazowieckiego i Ich Rodzin
  4. W czwartek 25 lipca obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji w najbliższą niedzielę 21 lipca po Mszy św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 na parkingach obok kościoła odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Zachęcamy również, aby wszyscy kierowcy i podróżujący włączyli się w tegoroczną akcję św. Krzysztof, która jest apelem, z którym zwraca się Stowarzyszenie na Rzecz Misyjnych Środków Transportu (MIVA Polska) do kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych, aby jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli 1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku na środki transportu dla misjonarzy. Akcja ta jest prowadzona z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. W parafiach odbywa się wtedy coroczne poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców ze zbiórką na pomoc misjonarzom. Ofiary będzie można złożyć po każdej Mszy św. do puszki przy wyjściu z kościoła i przy okazji błogosławieństwa naszych pojazdów
  5. W tym tygodniu patronują nam:
  • W poniedziałek – św. Bonawentura, biskup, Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka, 
  • We wtorek – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia