Ogłoszenia duszpasterskie 14.04.2019

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ – 14.04.2019

 1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski
 2. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali dziś o godz. 11.30
 3. Dziś wieczorem zostanie odprawiona Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie nabożeństwa przy Kościele Farnym o godz. 20.00
 4. W środę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 5. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Wieczorna modlitwa potrwa do godz. 20.00
 6. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. Za uczczenie krzyża w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Wielki Piątek to dzień, w którym wspominamy mękę Pana Jezusa, dlatego też na znak jedności z Nim zobowiązani jesteśmy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ścisłego postu, podobnie jak to było w Środę Popielcową, gdy rozpoczynaliśmy czas przygotowania do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 17.15 będzie ostatnie już nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Po liturgii będzie możliwość adoracji do godz. 20.00. Ofiary składane w Wielki Piątek są przeznaczone na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie i kościołów w Ziemi Świętej
 7. Wielka Sobota jest dniem, w którym podobnie jak w Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy św. Liturgia Wigilii Paschalnej sprawowana późno wieczorem, jest już rozpoczęciem celebracji Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Błogosławienie pokarmów rozpocznie się o godz. 9.00 i będzie się odbywało (co pół godziny) do godziny 13.00. W tym czasie będzie również adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli choć kilka minut zatrzymać się na adoracji. Adorację zakończymy o godz. 19.45. Liturgię Wigilii Paschalnej, która rozpoczyna już świętowanie Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, rozpoczniemy
  o godz. 20.00 gromadząc się przed Kościołem. Pamiętajmy, aby na obchód Wigilii Paschalnej przynieść ze sobą świece
 8. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego porządek Mszy św. będzie następujący: godz. 6.00 (Msza św. z procesją rezurekcyjną), 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00
 9. W poniedziałek wielkanocny porządek Mszy św. będzie niedzielny. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
 10. Wszystkim., którzy w duchu wielkopostnej solidarności w ramach pomocy potrzebującym, złożyli produkty żywnościowe lub ofiary pieniężne składamy serdeczne Bóg zapłać. Jeszcze dziś taki dar można ofiarować

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia