Ogłoszenia duszpasterskie 12.05.2019

IV NIEDZIELA WIELKANOCY – 12.05.2019

 1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego
 2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę
 3. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych:
  • Nabożeństwo w dni powszednie: od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00
  • w soboty tylko po Mszy św. o godz. 12.00
  • w Niedzielę i święta o godz. 17.30
 4. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 14 maja we wtorek – św. Maciej, uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik
  • 16 maja w czwartek – św. Andrzej Bobola, polski jezuita, patron Polski

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia