Ogłoszenia duszpasterskie 11.08.2019

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.08.2019

 1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem
 2. W środę w liturgii wspominamy kapłana i męczennika, św. Maksymiliana Marię Kolbego. Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym.   Św. Maksymilian Maria Kolbe jest patronem naszej kaplicy, w której o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji więźniów obozów i łagrów.
  Po Mszy św. zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 3. W czwartek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg
 4. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku – „Cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
  O godz. 12.00 pod przewodnictwem JE ks. biskupa Henryka Tomasika zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego.
  Po Mszy św. na Placu Konstytucji odbędzie się uroczysty apel a następnie na Placu Corazziego piknik żołnierski “Wierni Polsce“. Wszystkich serdecznie zapraszamy i zachęcamy, aby w naszych modlitwach zawsze pamiętać o polskich żołnierzach, pracownikach Resortu Obrony Narodowej i wszystkich związanych z Siłami Zbrojnymi
 5. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • w środę – św. Maksymilian Maria Kolbe, polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz
 • w czwartek – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy Jej wniebowzięcia
 • w sobotę – św. Jacek, jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia