Ogłoszenia duszpasterskie 10.11.2019

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.11.2019

  1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość
  2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszki na pomoc prześladowanym chrześcijanom w różnych częściach świata. W tym roku pomoc duchowa i materialna w sposób szczególny jest kierowana do chrześcijan w Sudanie Południowym. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać
  3. W dzisiejszą niedzielę w ramach obchodów 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości na terenie 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu o godz. 11.00 rozpocznie się piknik: „Służymy Niepodległej”. O godz. 17.00 przed Pomnikiem Czynu Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego odbędzie się Capstrzyk Niepodległościowy
  4. W poniedziałek, 11 listopada, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Chcemy szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. W Radomiu główne obchody 101 rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczną się w Katedrze Radomskiej Mszą św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00. W naszym Kościele Garnizonowym Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 12.00
  5. W środę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  6. W piątek o godz. 12.00 z okazji święta Służby Cywilnej zapraszamy na Mszę pod przewodnictwem JE Ks. Bp Henryka TOMASIKA – Biskupa Radomskiego
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 zapraszamy na uroczystą Mszę św. dziękczynną za Rok Jubileuszowy. Mszy św. będzie przewodniczył JE. Ks. Bp Adam ODZIMEK – biskup senior Diecezji Radomskiej

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia