Ogłoszenia duszpasterskie 10.03.2019

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2019

  1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem
  2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 12.30 i 17.30. Gorzkie żale w niedziele o godz. 11.30
  3. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczmy naszą modlitwą podczas mszy św. o godz. 12.00 i nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  4. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Jest to szczególna okazja do solidarności z polskimi misjonarzami i zaangażowania się na rzecz wsparcia ich działań edukacyjnych, medycznych i charytatywnych. Tego dnia po każdej Mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na ogólnopolski Fundusz Misyjny
  5. W Wielkim Poście pragniemy pomagać potrzebującym, dlatego prowadzimy zbiórkę produktów żywnościowych oraz ofiar pieniężnych, które jako dar wielkopostny możemy składać pod amboną

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia