Ogłoszenia duszpasterskie 09.06.2019

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 09.06.2019

  1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziem
  2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii
  3. W poniedziałek w liturgii Kościoła obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
  4. W środę w kalendarzu liturgicznym naszej Diecezji Wojskowej wspominamy błogosławionych męczenników ks. kmdr Władysława Miegonia i Towarzyszy. W tym dniu w Diecezji Radomskiej przypada również wspomnienie dowolne bł. ks. mjr Bolesława Strzeleckiego i Towarzyszy
  5. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział we Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała
  6. W przyszłą niedzielę w liturgii Kościoła obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy
  7. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godzinie 12.00 oraz w niedziele o godz. 17.30

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia