Ogłoszenia duszpasterskie 08.09.2019

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.09.2019

  1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu
  2. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji
  3. W poniedziałek 9 wrześnie o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św., która rozpocznie uroczystości z okazji 74 rocznicy rozbicia więzienia w Radomiu przez oddziały podziemia niepodległościowego pod dowództwem por. Stefana Bembińskiego „Harnasia”. Po Mszy św. na ulicy Malczewskiego 1 przy tablicy upamiętniającej to wydarzenie odbędą się dalsze uroczystości
  4. W środę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  5. W środę kancelaria parafialna będzie zamknięta
  6. W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z okazji 31 rocznicy ustanowienia Związku Piłsudczyków RP
  7. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy świętej o godz. 12.00
  8. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania
  9. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia