Ogłoszenia duszpasterskie 07.04.2019

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 07.04.2019

  1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie
  2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Serdecznie wszystkich zapraszamy jeszcze jutro i we wtorek – Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 12.00 i 18.00. W czasie rekolekcji jest także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania
  3. W środę 10 kwietnia przeżywamy 9 rocznicę katastrofy polskiego prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Msza św., w intencji Ofiar katastrofy zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 12.00. Po Mszy św. jak w każdą środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  4. W sobotę 13 kwietnia w ramach obchodów Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej o godz. 10.30 rozpoczną się uroczystości na Cmentarzu Rzymskokatolickim przy ul. Limanowskiego: modlitwa w intencji pomordowanych w 1940 r., Apel Pamięci, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod Pomnikiem Katyńskim. O godz. 12.00
    w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji pomordowanych w 1940 r. jeńców polskich z obozów Kozielsk, Starobielsk, Ostaszków i zaginionych na Wschodzie
  5. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Mszą św. o godz. 12.00 zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Również w Niedzielę Palmową zostanie odprawiona Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpocznie się ona przy Kościele Farnym o godz. 20.00. Nabożeństwo zakończy się przy Kościele Katedralnym
  6. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 12.30 i 17.30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 11.30
  7. Przygotowując się do Świąt Paschalnych chciejmy pamiętać o uczynkach miłości względem potrzebujących, trwa zbiórka produktów żywnościowych oraz ofiar pieniężnych dla osób, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Paczki żywnościowe już tradycyjnie zostaną rozdysponowane przed świętami. Wszystkie ofiarowane dary prosimy składać pod amboną. Za wszystkie składane dary oraz ofiary wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia