Ogłoszenia duszpasterskie 06.10.2019

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.10.2019

 1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary.
  W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.
 2. Dziś na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy rodziców i dzieci, które w naszej parafii przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.
 3. W dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca kończymy naszą roczną modlitwę wypominkową w intencji naszych bliskich zmarłych. Przy wyjściu z kościoła na klęcznikach są wyłożone kartki, na których możemy wpisać intencje na wypominki. Intencje wypominkowe można składać w zakrystii. Szczegółowe informacje są dostępne na tablicach ogłoszeń
 4. W poniedziałek w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej 
 5. W środę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną z nabożeństwem różańcowym
 6. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodził kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Ofiary będzie można złożyć do puszki po każdej Mszy św.
 7. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w codziennej Mszy świętej
  i w nabożeństwie różańcowym. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe odprawiamy po Mszy św. o godz. 12.00, w niedzielę o godz. 17.30
 8. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia