Ogłoszenia duszpasterskie 05.05.2019

III NIEDZIELA WIELKANOCY – 05.05.2019

  1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary
  2. W dzisiejszą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy celebrować uroczystości odpustowe ku czci św. Stanisława Bpa patrona naszej Parafii Wojskowej. Mszy św. dziękczynnej w intencji Parafian i wszystkich, którzy modlą się w naszej wojskowej świątyni będzie przewodniczył ks. kan. dr Jan DOHNALIK – Kanclerz Kurii Ordynariatu Polowego
  3. W poniedziałek w liturgii Kościoła wspominamy święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
  4. W środę przypada 74 rocznica zakończenia II Wojny Światowej, jest to także uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i patrona naszej Parafii Wojskowej. Msze św. zostaną odprawione o godz. 12.00 i 18.00. Podczas Mszy św. ogodz. 12.00 pod przewodnictwem JE Ks. Bp Piotra TURZYŃSKIEGO w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny. Po Mszy św. na placu przed Kościołem odbędą się uroczystości patriotyczne. Nabożeństwo majowe w tym dniu będzie odprawione tylko o godz. 17.30
  5. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, będziemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego
  6. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych:
  • Nabożeństwo w dni powszednie: od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00
  • w soboty tylko po Mszy św. o godz. 12.00
  • w Niedzielę i święta o godz. 17.30

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia