Ogłoszenia duszpasterskie 04.11.2018

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.11.2018

  1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem
  2. W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości w dniu 6 listopada o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny oraz koncert słowno – muzyczny: „ZROZUMIEĆ NIEPODLEGŁĄ” organizowany przez pana Roberta Grudnia
  3. Do czwartku 8 listopada po Mszy św. o godz. 12.00 (dziś godz. 17.15) zapraszamy na różaniec w intencji zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej
  4. W sobotę 10 listopada w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości zapraszamy na Msze św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.00 i 18.00. Po Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe w intencji Ojczyzny
  5. W przyszłą niedzielę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Chcemy szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. W Radomiu główne obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczną się w Katedrze Radomskiej Mszą św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.30. W naszym Kościele Garnizonowym Msza św. w intencji Ojczyzny będzie celebrowana o godz. 9.00
  6. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy o naszych bliskich zmarłych. Zachęcamy do modlitwy wypominkowej. Przy wyjściu z kościoła na klęcznikach wyłożone są kartki, na których możemy wypisać imiona zmarłych, za których pragniemy się modlić. Wypisane kartki składamy w zakrystii

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia