Ogłoszenia duszpasterskie 02.12.2018

I NIEDZIELA ADWENTU – 02.12.2018

  1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W Ordynariacie Polowym tego dnia zainaugurowane zostaną obchody Jubileuszu Stulecia Utworzenia Biskupstwa Polowego w Polsce. Obchody roku jubileuszowego trwać będą do 24 listopada 2019 roku. W naszym Kościele Garnizonowym zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem JE. Ks. Biskupa Adama Odzimka – biskupa pomocniczego Diecezji Radomskiej. Podczas Mszy św. zostanie odsłonięty i poświęcony medalion upamiętniający 100 rocznicę utworzenia Biskupstwa Polowego w Polsce
  2. W środę o godz.12.00 zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed Mszą św. o godz. 12.00 i 18.00. Zachęcamy też do chwili adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00
  4. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte ku czci Matki Bożej będą celebrowane o godz. 12.00 i 18.00
  5. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce organizuje dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Z tej racji po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek – zachęcamy do włączenia się w tę szlachetną inicjatywę
  6. W okresie adwentowym zapraszamy na Msze św. roratnie, które będą celebrowane w dni powszednie o godz. 18.00
  7. Podobnie jak w latach ubiegłych przed świętami Bożego Narodzenia pragniemy pomóc ubogim. Wszystkie dary serca prosimy składać w koszu pod amboną
  8. W zakrystii oraz przy wyjściu z Kościoła są do nabycia opłatki wigilijne, kalendarze Ordynariatu Polowego i świece Caritas, rozprowadzane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary składane za świece będą przeznaczone na leczenie, rehabilitację, pomoc edukacyjną i letni wypoczynek najmłodszych

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia