Ogłoszenia duszpasterskie 01.09.2019

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.09.2019

 1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Modlimy się o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary tej wojny. Obchody 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej rozpoczniemy o godz. 12.00 Mszą św. w naszym Kościele Garnizonowym. Po Mszy św. przed Kościołem odbędą się dalsze uroczystości. Wszystkich serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy
 2. W dzisiejszą niedzielę w TVP 3 o godz. 15.10 zostanie wyemitowany film dokumentalny pt. „Słudzy Wolności”, który został zrealizowany z okazji 100 – rocznicy ustanowienia Biskupstwa Polowego w Polsce. Film opowiada o historii duszpasterstwa wojskowego, rozpoczętej wraz z przyjęciem przez Polskę chrześcijaństwa w 966 r. „Przez wieki duchowni towarzyszyli Polakom walczącym na bitewnych polach. Ostatecznie dając dowód swego oddania – Bogu, Ojczyźnie
  i żołnierzom – w walce o Niepodległą Polskę. Jak podkreślają twórcy filmu, nie koncentruje się on jedynie na historii Ordynariatu Polowego, ale opowiada także o bieżącej działalności kapelanów wojskowych w jednostkach wojskowych, wśród rodzin żołnierzy, w Wojskach Obrony Terytorialnej, opisuje działalność wojskowej Caritas i posługę duszpasterską na misjach zagranicznych Zachęcamy do obejrzenia tego dokumentu
 3. W środę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 4. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne po Mszy św. o godz. 12.00
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 12.00. Spowiedź św. w piątek przed Mszą św. o godz. 12.00 i 18.00
 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny
 7. Tradycyjnie we wrześniu rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny.
  W naszych modlitwach pamiętajmy o rodzicach, nauczycielach oraz o dzieciach i młodzieży wypraszając dla wszystkich potrzebne dary Ducha Świętego

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia