Kolędy i pieśni patriotyczne rozbrzmiały w Kościele Garnizonowym

6 stycznia br., w Uroczystość Objawienia Pańskiego, w Kościele Garnizonowym odbył się koncert kolędowo – noworoczny, którego inicjatorem był ks. ppłk  Kryspin Rak – proboszcz Parafii Wojskowej w Radomiu.

Do udziału w wydarzeniu została zaproszona Orkiestra Wojskowa z Radomia pod batutą st. chor. szt. Tomasza CHWALIŃSKIEGO oraz soliści. Uczta muzyczna rozpoczęła się  tuż po mszy świętej, celebrowanej przez ks. ppłk Kryspina RAKA oraz księży posługujących w Parafii Wojskowej w Radomiu.

Program koncertu wypełniły polskie i zagraniczne kolędy przeplatane nutami patriotycznymi, który nadawały podniosłego charakteru koncertu.  Akustyka kościoła pozwoliła przenieść publiczność zgromadzoną na koncercie w  piękny świat muzyki i przy niektórych utworach pozwalała brać czynny udział w wydarzeniu. Jak zapewnił Ksiądz Proboszcz nie będzie to ostatnie spotkanie z Orkiestra Wojskową.

Tekst i foto: Anna Kuna