Katedra Radomska. Rekolekcje na radiowych falach

Rekolekcje (z łaciny recolligere czyli zbierać na nowo), to w Kościele kilkudniowy okres poświęcony odnowie duchowej poprzez modlitwę, konferencje oraz spowiedź. A teraz z uwagi na epidemię koronawirusa wierni nie mają możliwości uczestniczenia w tradycyjnych rekolekcjach wielkopostnych w parafialnych kościołach.

Duszpasterze i kaznodzieje zachęcają do przeżywania tego czasu w łączności duchowej ze wspólnotą Kościoła przez środki społecznego przekazu i transmisje internetowe.

Stąd pojawiła się sytuacja, że rekolekcje odbywać można oglądając telewizję, słuchając radia czy korzystając z różnych kanałów w sieci.

Również Radio PLUS Radom daje swoim słuchaczom taką możliwość, aby uczestniczyć w wielkopostnych rekolekcjach nie wychodząc z domu.

Od niedzieli 29 marca rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla diecezji, które w radomskiej katedrze Opieki NMP poprowadzi Biskup Radomski Henryk Tomasik.
Radio PLUS Radom przeprowadzi transmisję rekolekcji w niedzielę o godz. 12.30 a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00.

Źródło: Radio Plus, Portal Diecezji Radomskiej