Ogłoszenia duszpasterskie 10.02.2019

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.02.2019

  1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem
  2. We wtorek 5 lutego obchodziliśmy jubileusz 100 lecia ustanowienia przez papieża Benedykta XV Biskupstwa Polowego w Polsce oraz powołania biskupa pomocniczego Archidiecezji Warszawskiej Stanisława Galla na pierwszego Biskupa Polowego Wojsk Polskich. Chcąc uczcić w Garnizonie Radom to doniosłe wydarzenie zapraszamy na uroczystą Mszę świętą, która zostanie odprawiona w dzisiejszą niedzielę o godz. 12.00 w naszym Kościele Garnizonowym. Mszy św. będzie przewodniczył JE. Ks. Bp gen. bryg. dr Józef Guzdek, Biskup Polowy WP
  3. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 12.00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku
  4. W środę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  5. W czwartek o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji żołnierzy AK- koła nr. 2 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, za zmarłych i poległych w obronie Ojczyzny oraz pomordowanych z okazji 77 rocznicy przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową
  6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • W poniedziałek – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego
  • W czwartek – św. Cyryl, mnich, i św. Metody, biskup, patroni Europy

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia