Ogłoszenia duszpasterskie 03.02.2019

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.02.2019

  1. Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów. Zapraszamy na modlitwę i uwielbienie po Mszy Świętej
  2. We wtorek 5 lutego upłynie 100 lat od ustanowienia przez papieża Benedykta XV Biskupstwa Polowego w Polsce oraz powołania biskupa pomocniczego Archidiecezji Warszawskiej Stanisława Galla na pierwszego Biskupa Polowego Wojsk Polskich. Chcąc uczcić w Garnizonie Radom to doniosłe wydarzenie zapraszamy na uroczystą Mszę świętą, która zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę 10 lutego o godz. 12.00 w naszym Kościele Garnizonowym.
    Mszy św. będzie przewodniczył JE. Ks. Bp gen. bryg. dr Józef Guzdek, Biskup Polowy WP
  3. W środę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  4. W przyszły poniedziałek 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona  o godz. 12.00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku
  5. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • We wtorek – św. Agata, dziewica i męczennica
  • W środę  – św. Paweł Miki i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia