Ogłoszenia duszpasterskie 02.06.2019

VII NIEDZIELA WIELKANOCY – 02.06.2019

 1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim
 2. Dziś przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary do puszki z przeznaczeniem na budowę Centrum Bożego Miłosierdzia w Wilanowie.
  Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać
 3. W poniedziałek w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
 4. We wtorek kancelaria parafialna będzie zamknięta
 5. W środę obchodzimy wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną z nabożeństwem czerwcowym
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania po Mszy św. o godz. 12.00 oraz do udziału we Mszy św. wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 12.00. Spowiedź piątkowa przed Mszą św. o godz. 12.00 i 18.00
 7. W sobotę w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie św. Jadwigi Królowej
 8. W przyszłą niedzielę w liturgii Kościoła obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy świętej o godz. 12.00
 9. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godzinie 12.00 oraz w niedziele o godz. 17.30.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia